Projekt: POLSKA

„Witaj, majowa jutrzenko!
Świeć naszej polskiej krainie.” (R. Suchodolski)


Maj to miesiąc ważnych dla każdego Polaka dni – świętujemy Dzień Flagi oraz Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie naszej szkoły kochają swój kraj, dlatego aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu wydarzenia „Projekt: POLSKA”. Z pomocą wychowawców i nauczycieli przygotowali prace plastyczne oraz projekty (prezentacje i filmy), w których znalazła się odpowiedź na pytanie: Czym jest dla mnie Polska?
Podsumowaniem projektu był uroczysty apel poświęconym majowym świętom. Na scenie szkolnej auli zagościł sam król Stanisław August Poniatowski, który poprowadził zebranych poprzez zawiłe drogi historii aż do dnia 3 maja 1791r. kiedy to uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie Konstytucję. Królowi towarzyszyły postacie epoki: caryca Katarzyna, Hugo Kołłątaj, Ignacy Krasicki… i wielu innych. Rozbrzmiewały także nuty poloneza. Nie zapomniano o podkreśleniu wagi znaczenia naszego symbolu narodowego – Biało-Czerwonej. Występom aktorów towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca prace uczniów. Końcowy efekt „Projektu: POLSKA” był niezwykle wzruszający – zaangażowanie naszych uczniów świadczy o ich niezwykłym przywiązaniu do Ojczyzny.
Pomysłodawczynie projektu – A. Romańska i K. Majcherczyk – serdecznie dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie się w pracę, a wychowawcom i nauczycielom za otoczenie opieką naszych małych (i trochę większych) patriotów.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter