Żyj smacznie i zdrowo

Uczniowie Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby wzięli udział w kolejnej, ósmej edycji projektu firmy Winiary ,,Żyj smacznie i zdrowo’’. Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych przeprowadzono lekcje utrwalające zdrowe nawyki. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziła gra apetyczno – strategiczna YEDZO, z którą związany był konkurs polegający na zaprojektowaniu karty dania – nasi uczniowie wykonali projekt karty dania na klasówkę, a znajdowała się na niej porcja smakowitego, czekoladowego ciasta jaglanego.

Udział w projekcie okazał się świetną zabawą i to dosłownie, bowiem uczestnicy w ramach tego przedsięwzięcia zaprosili swoich młodszych kolegów ze szkoły i integracyjnego przedszkola na spotkanie z bohaterami baśniowej krainy czarodzieja Zdrówko. Ale zanim odbyła się premiera uczniowskiego spektaklu zrozpaczone krasnale wysłały do dzieci listy z prośbą o pomoc dla Śnieżki, która prowadziła niezdrowy tryb życia. I nie zawiodły się. Dzieci udzieliły im mnóstwo rad, wspólnie przygotowały dla Śnieżki zdrowe posiłki i zachęciły do wspólnych ćwiczeń, a potem z dużym zainteresowaniem śledziły przemianę królewny podczas przedstawienia. Ale nie udało by się, gdyby nie czarodziej Zdrówko, Baba Jaga Zdrowa Taka, Piękna Królowa, Wilk promujący zdrowe odżywianie i dwa Czerwone Kapturki. Bajka się spodobała, a uśmiechy na dziecięcych twarzach i głośne oklaski sprawiły aktorom dużą satysfakcję.
A wraz z porcją dobrej zabawy udział w projekcie dostarczył zarówno uczestnikom, jak i zaproszonym dzieciom porcję zdrowej wiedzy. Wszyscy przekonali się, jak duży wpływ na wyniki w nauce ma sposób odżywiania i na pewno będą brali wzór z odmienionej Śnieżki, która za klasówki dostawała już same szóstki i z wyróżnieniem ukończyła akademię czarodzieja Zdrówki. Było naprawdę wesoło, smacznie i zdrowo.

Opracowała: A. Romańska

Facebooktwittergoogle_plus