Z AAC w świat! Na spotkanie z kinem.

Jako, że umiejętności komunikacyjne najlepiej rozwijać w kontaktach z innymi, a nie w szkolnej ławce, uczniowie niemówiący uczetniczący w innowacji pedagogicznej „Z AAC w świat!” wybrali się do kina. Przed wyjściem ćwiczyliśmy w klasie zakup smakołyków w kinowym sklepiku, korzystając z syntezatora mowy GoTalk. Tak przygotowani, wyruszyliśmy w kierunku Kina Kampus. Następnie każdy po kolei wybierał z listy jeden smakołyk i mógł go sobie samodzielnie zakupić. Największą popularnością cieszył się popcorn. Zaopatrzeni w soki i prażoną kukurydzę, wyruszyliśmy do naszego szkolnego „kina” w bibliotece. Obejrzeliśmy tam bajkę o Franklinie, zagryzając film zakupionymi smakołykami. Można było poczuć się, jak w prawdziwym kinie, a co najważniejsze, można było doświadczyć prawdziwej radości z komunikacji. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia z AAC w świat!

Opracowały: A. Cichoń, M. Paczka, K. Słowiak, D. Stachowicz

Facebooktwitter