Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych

„Aniołowie, aniołowie biali,
na coście to tak u żłobka
czekali (…)” K.K. Baczyński

Już tradycyjnie, jak co roku w styczniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych i Jasełkowych Szkolnictwa Specjalnego w Krakowie. Zebranej publiczności i szacownemu jury przypomnieli historię narodzin Jezusa. Nasza grupa wzbudzała entuzjazm jeszcze przed występem – nikt inny nie miał w składzie prawdziwego psa pasterskiego i tylu przystojnych górników! Gdy zaczęło sie przedstawienie wszyscy zamilkli, by w skupieniu oglądać, jak Maryja i Józef poszukiwali swojego Betlejem, a zastępy aniołów ogłaszały światu radosną wieść o przyjściu na świat Syna Bożego. Później do stajenki wyruszyli z darami wieliccy górnicy, pasterze i głośno szczekający pies pasterski, brat Alojzy z paneczkami, Trzej Królowie, a nawet Święta Kinga z dwórkami. Tę wspaniałą sceniczną opowieść pięknie ilustrowała muzyka w wykonaniu naszego zespołu: Pani Kasi (flet), Pani Ani (gitara, śpiew) oraz Pana Radka (gitara, cajon, śpiew). Ostatnią pastorałkę nasi aktorzy zaśpiewali z towarzyszeniem publiczności.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom (oraz Kazimierzowi, dzielnemu psu pasterskiemu), którzy zaangażowali się w przygotowanie tego występu.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus