Budujemy międzypokoleniowe relacje!

W naszej szkole od dłuższego czasu budujemy oraz pielęgnujemy więzi międzypokoleniowe. Klub Seniora działający przy Domu Kultury Dworu Czeczów
w Krakowie towarzyszył naszym uczniom w ostatnim czasie, zarówno podczas spotkania mikołajkowego, jak też zaszczycił swoją obecnością w szkolnych murach by wspólnie z nami kolędować. Tym razem to nasi uczniowie z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka złożyli osobiście wizytę w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Krakowie przy ul. Wielickiej. W czasie tego spotkania wychowankowie mieli możliwość wręczenia seniorom ręcznie wykonanych laurek oraz złożenia najserdeczniejszych życzeń w imieniu całej szkoły. Ponadto na ręce pań pielęgniarek mogliśmy przekazać kruche ciasteczka, specjalnie na ta okazję upieczone przez klasę 3 UA pod czujnym okiem p. Kasi Jasicy.

Bezpośrednie spotkanie dzieci z osobami starszymi oraz chorymi spotkało się z niezwykła radością oraz uśmiechem na twarzy podopiecznych placówki. W trakcie tej wizyty nie zabrakło również krótkich rozmów z seniorami, a wszystko dzięki życzliwości kierownika Zespołu Psychologów p. Bogusławie Mendrych-Sołtysik, która poświęciła nam swój czas.
Wizyta dla obu stron przyniosła wielkie emocje, jak również chwile wzruszenia. Jesteśmy pewni, że to początek wzajemnej przyjaźni i współpracy, ponieważ już na czerwiec nasi uczniowie zostali zaproszeni na wspólne świętowanie 101 urodzin jednej z podopiecznych ośrodka.
Dziękujemy także za zaangażowanie w przygotowaniach powyższej akcji społecznej: pani: A. Chmieli, M. Pacura, M. Paczce, K. Jasicy, K. Klusce, J. Pawelec.

Opracowała: J. Pawelec

Facebooktwittergoogle_plus