Książki naszych marzeń

Uczniowie klas młodszych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ postanowili poznać i zgłębić tajemnicę dobrego zachowania czyli tak zwanego savoir-vivre. Na podstawie opowiadania „Kłócenie się przy ludziach”, wybranego ze zbioru Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, uczniowie wraz z wychowawczyniami zastanawiali się czy naprawdę warto się kłócić. Chłopcy i dziewczynki uważnie wysłuchali odpowiadania o dwóch rozrabiakach i ich przygodzie, odpowiedzieli na trudne pytania i doszli do wniosku, iż kłótnie nie mają sensu. Na zakończenie zostały wykonane plakaty, obrazujące powiedzenie, iż „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”, dlatego lepiej żyć w zgodzie.

Opracowały: J. Michałek –Balonek, K. Jasica, M. Kozłowska, A. Piwowarczyk

Facebooktwittergoogle_plus