Boże Narodzenie w malarstwie i w rzeźbie

Boże Narodzenie było jednym z najpopularniejszych tematów sztuki chrześcijańskiej. Dzisiaj w pałacu Biskupa Erazma Ciołka w Krakowie mieliśmy okazję zobaczyć, jak radosne wydarzenia Bożego Narodzenia stały się inspiracją  dla wielu znakomitych polskich i europejskich twórców – malarzy i rzeźbiarzy. Oglądając wystawę obrazów, ikon i rzeźb wysłuchaliśmy opowieści o Bożym Narodzeniu z kluczowymi dla tego wydarzenia wątkami tematycznymi: Adoracją Dzieciątka Jezus przez Maryję i św. Józefa, Pokłonem Pasterzy, Pokłonem Trzech Króli i Ucieczką Świętej Rodziny do Egiptu. Wizyta w muzeum zakończyła się krótkimi zajęciami w pracowni plastycznej, gdzie każdy z uczestników miał możliwość wyrazić swoje wrażenia ze zwiedzania ekspozycji. W warsztatach zorganizowanych w ramach programu „Kultura dostępna 2017” udział wzięły klasy: 1PP, 7L, 7UB oraz 5L.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus