Zabytki Krakowa

Uczniowie klas VIU, VIIUB i II Gż podczas jednej z wizyt w bibliotece szkolnej zainteresowali się książkami związanymi z Krakowem i okolicami zwłaszcza legendami. Podczas trwania projektu czytelniczego w ramach akcji „Książki naszych marzeń” uczniowie poznali bohaterów krakowskich legend m.in Twardowskiego, Smoka Wawelskiego czy Lajkonika. Poszerzyli wiedzę na temat zabytków Krakowa takich jak Sukiennice, kościół Mariacki, Barbakan. Uczniowie wykonali plakat „Poprzez zabytki poznajemy historię Krakowa”, który można zobaczyć w holu szkoły. Na zajęciach rozwijających kreatywność przygotowali również zakładki do książek. Dużo radości sprawiło wszystkim wykonanie prac farbami akwarelowymi, przedstawiających najważniejsze budowle Krakowa. Ważną częścią projektu było wdrażanie uczniów do samodzielnego korzystania z księgozbioru, wypożyczanie książek do domu na dni wolne od zajęć dydaktycznych, jak również dbanie i szanowanie książek. Realizatorzy projektu to klasa VIU, VIIUB i IIG wraz z wychowawcami.

Opracowała K. Kluska, J.Koszler i R. Zawora

Facebooktwitter