Na Wawelu

“Gdy pytasz mnie czym ojczyzna jest – odpowiem,
Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie,
Czyś widział Wawel, komnaty, krużganki
Miejsca gdzie przeszłość dodaje ci sił (…)”
Marek Grechuta (Ojczyzna)

Uczniowie klasy 5L, 7L i 2G wybrali się do Krakowa w czwartek 23 listopada. Miasto polskich królów powitało ich piękną słoneczną pogodą, a Pani Przewodnik zaprosiła do historycznej podróży w odległe czasy. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem reprezentacyjnych komnat królewskich, a zwłaszcza olbrzymich arrasów zdobiących wawelskie ściany. Z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o postaciach oglądanych na arrasach i portretach, starając się zapamiętać nowe, trudne słowa: akant, kurdyban, fryzy, no i oczywiście arrasy. Szczególnie spodobała się uczniom legenda o wawelskiej głowie w Sali Poselskiej.

Z Wawelu uczestnicy wycieczki udali się na spacer po krakowskim rynku połączony z krótką powtórką znajomości znajdujących się tam zabytków. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s, po której wszyscy, choć zmęczeni, to z uśmiechami na twarzach wrócili do szkoły.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus