Na ratunek!!

„W zdrowym ciele zdrowy duch”
/Deciumus Junius Juvenalis/

W poniedziałek dzieci z Klubu Książkowych Motyli, odwiedzili ratownicy medyczni. Pani Ela i Magda sprawdziły czy nasi uczniowie znają numery alarmowe oraz czy wiedzą w jakich sytuacjach należy dzwonić po pomoc. Książkowe Motylki miały możliwość spróbować swoich sił podczas wykonywania masażu serca, dowiedziały się w jaki sposób korzystać z koców ratunkowych, aby poszkodowanego rozgrzać lub ochłodzić. Wykazały się także wykonując opatrunek rannemu misiowi.
Na koniec spotkania wysłuchaliśmy wiersza „Chory kotek”, a każdy Książkowy Motylek otrzymał z rąk naszych Gości Dyplom Małego Ratownika.

Dziękujemy Pani Elżbiecie oraz Pani Magdalenie z firmy Azymut za wspaniałe spotkanie.

Opracowała: A.Piwowarczyk, K.Biel

Facebooktwitter