Dynia i czosnek – pogromcy potworów

Okropnie potwornie było w naszej szkole we wtorek 31 października. I to nie za sprawą halloweenowych potworów. Kto był sprawcą tej straszliwej atmosfery? Potwory, które żyją wokół nas, a czasami też w nas. Mowa o pasożytach. Dzięki prelekcji, która odbyła się tego dnia, dowiedzieliśmy się, że pasożyty są straszniejsze nawet od potworów straszących w Halloween. Obejrzeliśmy film „Poszukiwacze potworów”, w którym młodsi uczniowie pokazali, gdzie mogą czaić się pasożyty. Okazało się, że praktycznie wszędzie. Czarownice, które przewodziły spotkaniu pokazały nam jak pasożyty wyglądają, gdzie żyją, czym się żywią. Przerażające!!! Następnie uwarzyły magiczną miksturę, która w całości naturalna, ma pokonywać te wstrętne paskudztwa. Masełko z czosnkiem, posypane pestkami dyni na ciepłej grzance było przepyszne. Na zakończenie spotkania, każda klasa otrzymała kawałek dyni , i już następnego dnia po szkole rozchodził się wpaniały zapach dyniowego ciasta.
Paskudne potwory – a kysz!!!

Opracowała: A.Piwowarczyk, K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus