Z dziennika Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego

Roztopił się śnieg, zrobiło się cieplej wiec postanowiliśmy rozpocząć dalekie wyprawy. Jako pierwszy cel obraliśmy sobie Częstochowę i Klasztor Jasnogórski. I tak jak postanowiliśmy 25 lutego o 6.30 wyruszyliśmy pociągiem z Wieliczki.Do celu dotarliśmy o 9.30. Miejsce i obiekt naszej wyprawy okazał się bardzo ciekawy i wyjątkowy. To zabytkowe i święte miejsce dostarcza wielu informacji o historii i naszej religii, oraz niezapomnianych wrażeń, szczególnie zapadł nam w pamięci widok Cudownego Obrazu Najświętszej Marii Panny oraz zbiory drogocennych pamiątek w skarbcu.
Poza zwiedzaniem był też czas na modlitwę i skupienie. Każdy z nas pozostawił tam bliskie sercu podziękowania i prośby. Cała wyprawa upłynęła w świetnej atmosferze. Zmęczeni ale zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Wieliczki gdzie czekali na nas rodzice. Niebawem wybieramy się na kolejna wyprawę, odliczamy dni i wyglądamy słoneczka.

Opracowała: Mgr K Słowiak

Facebooktwittergoogle_plus