WITAJ WIOSNO!

We wtorek, 21 marca zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły uroczyście i kolorowo świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Pożegnaliśmy zimę i mamy nadzieję, że skutecznie przywitaliśmy wiosnę, która zagościła już w naszym kalendarzu. Od samego rana pod czujnym okiem nauczycieli wykonywaliśmy wiosenne plakaty w kształcie wagonów oraz na zorganizowany konkurs smaczne i zdrowe wiosenne pyszności. Następnie w radosnych nastrojach wszyscy opuściliśmy klasy, by bawić się wspólnie z nauczycielami na auli. Wśród przygotowanych atrakcji były m. in. zagadki o wiośnie, słuchaliśmy i odgadywaliśmy odgłosy ptaków, segregowaliśmy przedmioty na te, które służą do prac w ogrodzie oraz te, które są do zabawy, porównywaliśmy dwie pory roku – zimę i wiosnę, omawialiśmy również jak należy dbać o drzewa. W czasie kiedy my śpiewaliśmy piosenki o wiośnie jury w składzie: Pani Dyrektor B. Prochwicz, Pani M. Majka, Pani J. Wieczorek oraz Pan P. Jedynak rozstrzygnęło konkurs pt. ,,Wiosennie, zdrowo i kolorowo” w którym nie zabrakło dyplomów i nagród dla wszystkich klas.
Szczególne i serdeczne podziękowania pragniemy złożyć uczniom PCKZiU którzy od lat nam towarzyszą i uświetniają nasze szkolne imprezy za co Pani Dyrektor wręczyła im specjalny medal ,,Przyjaciela Szkoły”.

Opracowała: P. Olipra

Facebooktwittergoogle_plus