Wiosna – czas na siew i … eksperymenty

W raz z nadejściem wiosny, uczniowie klasy 4U postanowili założyć hodowlę roślin. Jedni z nich siali nasiona, inni sadzili cebulki roślin ogrodowych. Przez najbliższe tygodnie będą obserwować ich wzrastanie. Każdy zadba o swoją roślinkę.
Choć doskonale wiemy, co roślina potrzebuje do życia, postanowiliśmy także przeprowadzić mały eksperyment, by przekonać się, czy może wzrastać bez wody i dostępu do światła oraz jak przebiega jej rozwój, jeśli zapewni jej się optymalne warunki. W tym celu przygotowaliśmy 3 doniczki (poletka doświadczalne). Roślina posiana w pierwszej doniczce pozbawiona będzie wody, roślina posiana w drugiej doniczce nie będzie miała dostępu do światła, natomiast roślina posiana w doniczce trzeciej będzie miała zapewnione optymalne warunki do wzrostu i rozwoju, tj. glebę, wodę, światło słoneczne. Eksperyment prowadzić będziemy przez 3 tygodnie. Dziś wysunęliśmy hipotezy, czyli nasze przypuszczenia. Zweryfikuje je czas, my natomiast bądźmy czujni i uważnie prowadźmy obserwacje.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus