Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Polska jest jednym z prawie stu krajów na całym świecie, który bierze udział obchodach Dnia Chorób Rzadkich. Nasza szkoła w tym roku także się zaangażowała. Hasłem przewodnim było CHOROBY RZADKIE SĄ CZĘSTE!

Teraz trochę statystyk:

  • choroby rzadkie to takie, które dotykają mniej niż 5 osób na każde 10 tysięcy osób,
  • do tej pory zostało odkrytych ponad 7 tysięcy różnych chorób rzadkich, w większości o podłożu genetycznym,
  • choroby rzadkie dotyczą w sumie ok. 2 miliony z 38,5 milionów mieszkańców Polski,
  • CO 25 DZIECKO RODZI SIĘ Z CHOROBĄ RZADKĄ!

Należy pamiętać, że część naszych uczniów, także choruje na choroby rzadkie. Dlatego w tym roku, wielu z nich zaangażowało się tworząc z własnych rąk logo Dnia Chorób Rzadkich. Wyszło rewelacyjnie, a efekty pracy zostały przedstawione na gazetce szkolnej oraz na zdjęciach poniżej ;)

Opracowała: A Kowalska

Facebooktwittergoogle_plus