Przygody Miziołka

,, A w teatrze
Wszystko inaczej.
Tu naprawdę żyje to, na co patrzę…’’
Joanna Kulmowa

Po raz kolejny przekonali się o tym uczniowie klas 6 UB, 6L i 3GŻ, którzy w czwartkowe przedpołudnie 16 marca wybrali się do Teatru Współczesnego w Krakowie. Obejrzeli w nim zabawne przygody sympatycznej rodziny Miziołków, przedstawione z punktu widzenia dwunastoletniego chłopca. Sytuacje ,,z życia wzięte’’ w połączeniu z ekspresyjną grą aktorów i naturalnym, potocznym językiem rozśmieszały uczniów niemal do łez. Trudno było zachować powagę oglądając medytującego Mamiszona, pogrążonego w swoich myślach Papiszona czy recytujące bajkę o chorym kotku Kaszydło. Po pełnej humoru sztuce uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mogli choć przez chwilę stanąć na scenie i zmierzyć się z aktorskimi wyzwaniami. Zadania nie były łatwe, ale nasi ochotnicy: Agnieszka, Wiktoria, Mateusz i Daniel spisali się na medal.
A wszystko to było możliwe dzięki życzliwości Dyrekcji Teatru Współczesnego w Krakowie oraz pani Marcie Baran. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym pięknym spektaklu!

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus