Pielgrzymka do Sanktuarium w Łagiewnikach

Na zakończenie roku szkolnego nasza szkoła „pielgrzymowała” do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Najpierw zwiedziliśmy Centrum św. Jana Pawła II, w którym ksiądz- przewodnik objaśniał nam sceny biblijne przedstawione na pięknych mozaikach w górnym kościele. Potem oglądaliśmy obrazy związane z życiem św. Jana Pawła II, a przy Jego relikwiach uczestniczyliśmy we mszy św. którą odprawił nasz katecheta ks. Piotr Burtan. Modliliśmy się za Panią Dyrektor, nauczycieli, dzieci i ich rodziców o zdrowie i tak potrzebne każdemu łaski. W czasie mszy św. śpiewaliśmy – „kiedyś o Jezu chodził po świecie brałeś dziateczki na ręce swe”. W miejscach, które zwiedzaliśmy bardzo realnie mogliśmy poczuć dotknięcie Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Uświadomiliśmy sobie, że tutaj przychodził Pan Jezus gdy objawiał się św. Faustynie.

Pewnego dnia, jak opowiadała nam Siostra Miłosierdzia podczas prelekcji, Pan Jezus przyszedł do furty klasztornej i zadzwonił dzwonkiem. Siostra Faustyna wychodząc zobaczyła Go w postaci żebraka. Ten sam dzwonek można było zobaczyć przy wejściu, gdzie zrekonstruowano cele klasztorną św. Faustyny. Widzieliśmy też obraz Jezusa Miłosiernego, który bardzo mocno odcisnął się w pamięci uczniów.
Bardzo podobało nam się w tym miejscu, które wybrał sam Bóg. W przyszłym roku znów przyjedziemy, aby podziękować za całoroczną opiekę.

Opracowała: Elżbieta Turakiewicz

Facebooktwittergoogle_plus