Książki naszych marzeń

Do szkolnej biblioteki zakupiono kilkadziesiąt książek dla najmłodszych uczniów. Zakup był możliwy dzięki realizacji przez naszą szkołę rządowego programu “Książki Naszych Marzeń”, który zakłada promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowań. Nasza biblioteka wzbogaciła się o 70 nowych tytułów, m.in.: “Ja, Klara i Zwierzaki”, “Poczytaj mi Mamo”, “Pippi Pończoszanka”, “Danuta Wawiłow dzieciom”. Książki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Z przyjemnością można obserwować jak poszczególne pozycje znikają z półek. Oby tak dalej! Nikogo nie trzeba przekonywać, że systematyczne czytelnictwo rozwija wyobraźnię, słownictwo i inspiruje do twórczego działania – a zdjęcia prezentowane poniżej tylko potwierdzają tę tezę.

Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły inspirowane fragmentem książki Dimiter’a Inkiow “Ja, Klara i Zwierzaki”.

Opracowała: M. Kaczor

Facebooktwittergoogle_plus