Czerpanie papieru

27 lutego klasy Vua, Vub, VIu oraz IIIGŻ wzięły udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Muzeum Inżynierii w Krakowie. Uczniowie zaznajomili się z różnymi technikami pisania a następnie mieli okazję własnoręcznego pisania gęsim piórem oraz piórem ze stalówką. Zanurzanie pióra w atramencie wzbudziło dużo emocji. Powstały piękne rysunki a kaligrafia jak się okazało wcale trudna nie jest, bo nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Głównym jednak celem warsztatów było zaznajomienie dzieci z techniką czerpania papieru, poszczególnymi jej etapami i przedmiotami a nawet narzędziami niezbędnymi do produkcji papieru czerpanego. Każdy uczeń miał okazję samodzielnie wykonać papier, który potem zabrał do domu. Wytwarzanie papieru tą techniką to doskonała zabawa ale tez ciekawy pomysł na recykling.

Opracowała: R.Zawora

Facebooktwittergoogle_plus