Wiatr w plecy

Zainteresowania pozytywnie oddziałują na człowieka. Kształtują jego indywidualność, umożliwiają lepiej zrozumieć samego siebie. Mówi się, że każdy powinien posiadać własną pasję, hobby, które poprawia naszą wyobraźnię, umożliwia trwałe rozwijanie się. Dlatego głównym celem cyklu spotkań “Ciekawi goście w naszej szkole” jest właśnie rozwijanie zainteresowań naszych uczniów.

W październiku mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Biela – miłośnika windsurfingu. Dzieci dowiedziały się, że windsurfing jest dyscypliną olimpijską, jakie są jego odmiany, zapoznały się z elementami zestawu do pływania oraz ubioru takimi jak kamizelka asekuracyjna, pianka i trapez. Zobaczyły jak można kierować deską oraz co to jest zwrot przez rufę i zwrot przez sztag. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziła możliwość sprawdzenia własnych sił podczas podnoszenia 6 metrowego żagla.

W podziękowaniu za wspaniała przygodę pan Paweł otrzymał głośne brawa oraz medal “Przyjaciela szkoły”.

Opracowała: Kinga Biel

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plus