„Znawcy Europy”

20 maja gościliśmy w naszej szkole podopiecznych ŚDS w Tomaszkowicach, którzy wspólnie z uczniami klasy 2Gż i 1PP uczestniczyli w konkursie „Znawcy Europy”. Rywalizacja odbywała się między trzema zespołami, do których zawodnicy zostali przydzieleni w drodze losowania… cukierków znanych europejskich producentów słodyczy. I tak część uczestników trafiła do grupy Wielbicieli Raffaello (pod flagą Włoch), kolejna do grupy Wielbicieli Mamby (pod flagą Niemiec) i wreszcie ostatnia do Grupy Wielbicieli Kasztanków (pod flagą Polski). W poszczególnych zadaniach konkursu zawodnicy musieli wykazać się niemałą wiedzą o państwach członkowskich Unii Europejskiej, umiejętnością pracy z mapą Europy, rozpoznawania europejskich tańców, języków i zabytków czy dokonywania zakupów w walucie EURO. Okazało się, że uczestnicy z większością zadań poradzili sobie doskonale. Kiedy zmęczeni zawodnicy udali się na poczęstunek, jury konkursu policzyło punkty, jakie zdobyły poszczególne grupy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce: Wielbiciele Mamby
II miejsce: Wielbiciele Raffaello
III miejsce: Wielbiciele Kasztanków

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Na koniec pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia, które na pewno będzie miłą pamiątką dzisiejszego spotkania. Cieszymy się, że mogliśmy miło spędzić czas z absolwentami naszej szkoły. Mamy nadzieję na kolejne spotkania!
Konkurs „Znawcy Europy” przygotowały panie: Małgorzata Majka i Anita Grabowska.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus