Przygoda z hokejem

W miniony czwartek w ramach cyklu spotkań “Ciekawi goście w naszej szkole” odwiedził nas hokeista pan Adam Żogała – reprezentant Polski do lat 20, uczestnik i złoty medalista mistrzostw świata, brązowy medalista Polski Juniorów, złoty medalista mistrzostw Polski seniorów wraz z awansem do Ligi Hokejowej, zawodnik seniorskiej drużyny Aksan Unia Oświęcim. Pokazał uczniom fascynujący świat hokeja, dzięki czemu dowiedzieli się ilu zawodników gra w zespole, jak zakłada się poszczególne części stroju, ile on waży oraz jaka jest prędkość jazdy na łyżwach. Dzieci miały możliwość dotknięcia i przymierzenia stroju hokeisty. Na zakończenie uczniowie spróbowali własnych sił w meczu hokejowym rozegranym na sali gimnastycznej.

Serdecznie dziękujemy panu Adamowi za wizytę i wspaniałą zabawę!!!

Opracowała: K. Biel, P. Szyszkowicz

Facebooktwittergoogle_plus