Szermierka- sport dla każdego

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie Radosław Zawrotniak oraz Beata Tereba-Zawrotniak, utytułowana zawodniczka i reprezentantka Polski w szermierce odwiedzili naszą szkołę 05.03. 2015r. w ramach spotkań „Ciekawi goście w naszej szkole” . Ta niezwykła para zakochana w sporcie pokazała uczniom nie tylko szpady, szable i florety ale przede wszystkim to jak bardzo można żyć sportem – swoją pasją.

Nasi uczniowie dzień przed przybyciem naszych gości oglądali prezentacją na temat tego sportu, ale dopiero samo spotkanie z mistrzami spowodowało, że sami chcieli spróbować. Pan Radek z żoną sędziowali walki uczniów, zwracając szczególną uwagę na zasady fair play.

Dzięki wizycie naszego wspaniałego gościa uczniowie dowiedzieli się, że szermierka to nie tylko sport, ale również sztuka kształtująca sprawność fizyczną, zdrowie i osobowość.

Opracowała: P.Szyszkowicz, K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus