W krainie Wschodzącego Słońca

13 lutego  uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyruszyć w niezwykłą podróż po Krainie Wschodzącego Słońca razem z naszym gościem – Tomaszem Treppa, który przyjechał do nas z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. To niezwykłe spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej pt.: “Ciekawi goście w naszej szkole”.

W pierwszej części naszej wędrówki Japonia zauroczyła wszystkich swoim pięknem w różnych porach roku zaprezentowanych w filmie pt.„Witamy w Japonii”. Niezwykle barwne obrazy począwszy od kwitnących kwiatów wiśni wiosną, poprzez pełnię przyrody latem, aż po złocistą jesień i  bajkową zimę, były prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Dzięki naszemu gościowi poznaliśmy prawdziwą japońską kuchnie, dowiedzieliśmy się, że Japończycy nie używają tak jak my widelca i noża tylko jedzą pałeczkami, co nie jest proste. Wąchaliśmy glony, herbatę, dotykaliśmy prawdziwy japoński ryż . Uczniowie mieli okazję przymierzyć kimono – tradycyjny japoński strój, zobaczyć furoshiki – tradycyjne chusty do pakowania, zobaczyli jak wyglądają japońskie litery i poznali wiele innych bardzo ciekawych rzeczy związanych z Japonią.

Uśmiechy na twarzach naszych uczniów wywoływały słowa japońskie które pan Tomek używał, a uczniowie bez trudu powtarzali za nim : [sakura] – wiśnia, [konicziła] – dzień dobry, [sajonara] – do widzenia i [arigato] – dziękuję.
W podziękowaniu za poświęcenie i serce włożone w prezentację przygotowaną dla uczniów dyrekcja wręczyła Panu Tomkowi medal “Przyjaciela szkoły”.

Wizyta pana Tomasza  była dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a co najważniejsze, rozbudziła w uczniach oraz nauczycielach chęć i ciekawość kontynuowania podróży po Krainie Kwitnącej Wiśni.

Opracowała: K.Biel, P. Szyszkowicz

Facebooktwittergoogle_plus