Muzeum inżynierii miejskiej

30 stycznia w piątek, w przepiękne słoneczne przedpołudnie, uczniowie klas VI u i I Gż wybrali się wspólnie do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Jest to miejsce gdzie dzieje inżynierii miejskiej, polskiej motoryzacji, a także historia techniki i krakowskiej komunikacji łączą się z edukacją. Uczestnicy wycieczki mogli między innymi podziwiać zabytkowe samochody osobowe, a także wozy strażackie, autobusy i motocykle, które królowały kiedyś na polskich drogach.

Najbardziej jednak podobała się nam sala interaktywna, gdzie każdy mógł osobiście wprawić w ruch wszelakie urządzenia, dmuchawy, pociągać za liny, spróbować o własnych siłach przejechać na ogromnym kołowrotku lub na pojeździe z kwadratowymi kołami. Podróżowaliśmy autobusem i tramwajem, dzięki temu mieliśmy okazję porównać teraźniejsze środki komunikacji z tymi, które widzieliśmy w muzeum.

Opracowała: Anita Grabowska

Facebooktwittergoogle_plus