Polskie przysłowia – lekcja biblioteczna

Dzisiaj mam dla was test ze znajomości przysłów polskich- liczę na pomoc waszych Rodziców i Dziadków. Skąd wzięły się przysłowia polskie? Każde z nich, osobno, wynika z innej sytuacji, która niegdyś, wiele, wiele lat temu miała miejsce. Przysłów używano latami, a z czasem zapomniano, jakie było ich pierwotne znaczenie. Wszyscy na co dzień używamy popularnych przysłów, a dzieci są nimi zaciekawione – chcą wiedzieć, dlaczego tak się mówi i co to oznacza.
Celem ogólnym naszej zabawy jest zapoznanie się z polskimi przysłowiami oraz ich znaczeniem oraz doskonaleniem umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach: np. w książkach, w Internecie lub od rodziców, dziadków.
Poproście rodziców o pomoc a może sami wiecie co znaczy dane przysłowie.
Zaczynamy!!!

Teraz rozwiążcie przedstawione przysłowia i razem z rodzicami zastanówcie się co oznaczają w życiu. Miłej zabawy.

Test ze znajomości przysłów polskich

Opracowała: M.Sitko

Facebooktwittergoogle_plus