W zakładzie fryzjerskim

Uczniowie klasy 3PP poznają przez cały okres nauki specyfikę różnych zawodów. Tym razem wybrali się do warsztatu fryzjerskiego. Modelem dla Pani Ewy – fryzjerki była wychowawczyni, która zgodziła się, aby na jej włosach prezentowano różne techniki fryzjerskie. Pani fryzjerka myła, strzygła, suszyła, prostowała, modelowała i zakręcała loki ku uciesze obserwujących jej prace uczniów oraz samej modelki. Tym razem nie zdecydowano się na farbowanie, choć uczniowie wybrali już kolor – piękny róż. Uczniowie mieli okazję podglądać, jak używa się fryzjerskich narzędzi – trymerów, nożyczek, suszarek, prostownic i lokówek. Efekt końcowy zachwycił wszystkich! To prawda, że „w swoim warsztacie fryzjer i fryzjerka, to tak jak magik i czarodziejka!”.

Uczniowie oraz wychowawczyni klasy 3PP serdecznie dziękują Pani Ewie z salonu fryzjerskiego KE przy ulicy Sienkiewicza 35 w Wieliczce oraz Pani Magdalenie Sitko za pomoc przy organizacji wizyty.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus