III Dzień Psa

7 marca odbył się w naszej szkole III Dzień Psa. Tym razem poznawaliśmy psy pracujące razem z człowiekiem. W czasie przedstawienia „O psie, co żadnej pracy się nie boi” uczniowie i zaproszeni goście poznali psa policyjnego, psa ratownika wodnego, psa sportowego, a także psa pracującego w dogoterapii. Przedstawienie uświetnił występ uczennic z Zespołu Szkół Społecznych nr 1.
Serdecznie dziękujemy uczennicom Hannie Nowackiej i Zofij Piejak oraz Amelii Berendt) oraz Pani Katarzynie Gizie-Szpakowicz  za cudowną współpracę i uśmiech. Wszyscy podziwiali ich choreografię i umiejętność współpracy z naszym zespołem.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali także projekty edukacyjne na temat psów pracujących. Dowiedzieliśmy się z nich między innymi gdzie pracują psy, jak wygląda praca psów terapeutów, ale także jakie przygotowanie mają psy pracujące.
Wszyscy uczniowie uczestniczyli w innych aktywnościach na terenie całej szkoły. Przygotowywali zabawki dla bezdomnych psów, brali udział w kiermaszu na rzecz Stowarzyszenia Dog Rescue, odpowiadali na pytania dotyczące psów, a także mieli możliwość przejażdżki w psim zaprzęgu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w kiermaszu na rzecz stowarzyszenia Dog Rescue. W ten sposób nasza szkoła pomaga bezdomnym zwierzętom. Pokazujemy, że nie jesteśmy obojętni na ich los.
W tym dniu mieliśmy także po raz kolejny możliwość podziwiania ekipy psów sportowych z Wild Dogs Team. Uczniowie mieli możliwość przejechać się na profesjonalnej sportowej hulajnodze służącej w zawodach zaprzęgowych.
Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Dziewczyny bardzo dzielnie pomagały nam w czasie całego dnia. Były wsparciem dla naszych czworonożnych gości, ale też dla naszych uczniów i zaproszonych osób.

W naszej szkole pracują psi terapeuci, mamy nadzieję, że teraz lepiej będziemy rozumieli ich pracę.

Facebooktwittergoogle_plus