Trening z Mistrzem – Taekwon-do

Naszym gościem na kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z Mistrzem” była wielokrotna Mistrzyni Polski, dwukrotna Mistrzyni Europy oraz uczestniczka Mistrzostw Świata w Taekwon-do pani Aleksandra Raźny. Z dyscypliną sportu, którą reprezentuje pani Aleksandra uczniowie nie spotykają się na co dzień, dlatego z wielkim zapałem rozpoczęli ćwiczenia. Nasz trening rozpoczął się oczywiście od rozgrzewki i zabaw ruchowych, z których wszystkim chyba najbardziej spodobała się „Marchewka”. Wykonaliśmy pod kierunkiem naszej Mistrzyni wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych zwiększających gibkość oraz wydolność naszego organizmu. Największą frajdę sprawiły, szczególnie chłopcom, kopnięcia w tarcze. Taekwon-do jest sportem narodowym i jednocześnie tradycyjną sztuką walki Korei. Pierwotnie system został stworzony dla celów wojskowych, jednak z czasem stał się dyscypliną sportową.  Taekwondo jest walką bez użycia broni opartą o 5 fundamentalnych zasad: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, opanowanie i nieugiętego ducha. O tych zasadach warto pamiętać na co dzień. Dziękujemy pani Aleksandrze za to niezwykłe spotkanie!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus