„Wiwat 3 Maj!”

W uroczystościach upamiętniających 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wieliczce udział wzięli przedstawiciele uczniów, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Klemensa mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny. Następnie odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych prowadzony przez Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Kopalni Soli „Wieliczka” w kierunku pomnika Odrodzenia Polski. Wśród składających pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Natalia, Marcin i Kuba z klasy 2G.

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj!

Witaj dniu trzeciego maja,
który wolność nam zwiastujesz.
Pierzchła już ciemiężców zgraja.
Polsko, dzisiaj tryumfujesz!

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus