Trening z mistrzem – Marcin Nowak

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z mistrzem” gościliśmy wspaniałego polskiego lekkoatletę, sprintera, wielokrotnego mistrza Polski, medalistę Mistrzostw Europy, uczestnika Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata – Marcina Nowaka. Tym razem uczestnicy treningu mogli dowiedzieć się jakie są rodzaje biegów w konkurencjach lekkoatletycznych i czym jest sprint. Szczególne zainteresowanie wzbudziła konkurencja biegów sztafetowych. Pan Marcin wyjaśnił dzieciom, że zawodnicy biegną swój dystans (4x 100m lub 4x 400m) z pałeczką sztafetową trzymaną w dłoni, a następnie w specjalnej strefie przekazują ją kolejnemu zawodnikowi. Zgubienie pałeczki lub przekroczenie strefy zmian oznacza dyskwalifikację. Pod okiem mistrza uczniowie przećwiczyli tę wcale niełatwą umiejętność. Podczas treningu dzieci miały również możliwość spróbowania swych sił w rzutach. Wiele emocji wzbudziło rzucanie zarówno piankowym oszczepem jak i rakietą Vortex, która podczas lotu wytwarza niepowtarzalny dźwięk. Ćwiczenia z mistrzem w pokonywaniu toru przeszkód tak bardzo rozbudziły sportowego ducha wśród uczniów, że mimo zmęczenia nie chcieli wcale kończyć treningu!
Na zakończenie mistrz wyróżnił złotym medalem najbardziej zaangażowanego uczestnika treningu – był to Daniel Gawlik z klasy 6L.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Nowakowi za serce okazane naszym wychowankom, dzielenie się z nimi swoją sportową pasją i umiejętnościami!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus