Projekt „Lalka Anima”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kontynuujemy nasz udział w projekcie „Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej” organizowanym przez Dwór Czeczów. Warsztaty w drugiej części projektu prowadzi pani Grażyna Skalniak.
Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji na temat fotografowania. Mieli okazję obejrzeć filmy i bajki wykonane metodą animacji poklatkowej. Dowiedzieli się jak z serii wykonanych zdjęć można zrobić film. Dlatego też z wielkim zapałem przystąpili do drugiego etapu warsztatów czyli do samodzielnego wykonywania zdjęć poszczególnych elementów scenografii. (Scenografia do zdjęć została stworzona w poprzednim etapie projektu)
Fotografowanie sprawiło uczniom wiele radości! Efekty wspólnej pracy naszych uczniów oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej 111 w Krakowie pracy będzie można obejrzeć w grudniu w auli naszej szkoły, gdzie odbędzie się premiera filmu o naszym przyjacielu z bajki Smoku Bonawenturze.
Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie!

Opracowała: Beata Waśniowska, Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus