„Znam swoje prawa”

W dniu 15 maja uczniowie klas: 1Z, 1U, 1L 2L, 2U oraz 4UA, 4UB wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Znam swoje prawa!”. Składały się one z dwóch części teoretycznej i praktycznej.
W pierwszej części zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jakie prawa im przysługują. Następnie  z krótkiego filmu animowanego uczniowie uzyskali informacje na temat numerów alarmowych. W części drugiej warsztatów uczniowie mieli okazję wykorzystać w praktyce wcześniej zdobyte wiadomości. Dzieci brały udział w różnych scenkach sytuacyjnych, rozwiązywały zagadki, układały puzzle i wykonały plakat. Dowiedziały się do kogo mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia oraz krzywdzenia przez innych. Warsztaty przygotowały oraz poprowadziły wychowawczynie klas: Magdalena Janecka, Magdalena Kozłowska, Renata Zawora, Anna Lenart, Joanna Michałek – Balonek oraz Magdalena Kosińska-Pasek.

Opracowała. M.Kozłowska, M.Janecka

Facebooktwittergoogle_plus