Konkurs wiedzy o Polsce

Majowe święta narodowe – Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja – już tradycyjnie są w naszej szkole pretekstem do przeprowadzenia wśród uczniów gimnazjum konkursu wiedzy o Polsce. W tym roku młodzież musiała wykazać się wiedzą związaną z geografią, historią oraz kulturą naszego kraju. Przygotowano pytania dotyczące polskich miast (wraz z zabytkami) i województw, wydarzeń historycznych oraz postaci, które na trwałe wpisały się w polską świadomość.
Po długich zmaganiach i dogrywce udało się wyłonić zwycięzców: I miejsce zajęła Joanna Kocemba (kl. 3g), II miejsce – Grzegorz Kula (kl. 2g), a III miejsce – Marcin Kliszcz (kl. 2g).

Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy!

Konkurs przygotowały: A. Romańska i K. Majcherczyk

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus