„Podziemny szlak”

6 marca uczniowie klasy 4UB i 2Gż odbyli magiczną podróż labiryntem solnych korytarzy w wielickiej Kopalni Soli. Była to idealna okazja, aby poznać unikalne pejzaże niezwykłych, wykutych w soli komór oraz odkryć tradycję i historię górnictwa w Wieliczce. Dla małych turystów nie lada wyzwaniem było pokonanie 3 kilometrów krętych korytarzy, a wcześniej 800 schodów, aby zejść na głębokość 135 metrów pod ziemię. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła kaplica św. Kingi i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Uczniowie wpadli w zadumę słuchając kompozycji Fryderyka Chopina towarzyszącej świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Spróbowali też swoich sił w pracy w górniczym kieracie. W podziemnej wędrówce dzieciom towarzyszyły panie Małgorzata Majka i Renata Zawora.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus