Jasełka 2019

,,Gdybyś się narodził, Panie,
nie w Betlejem, nie na sianie
ale w szopce krakowskiej… ‘’


Jasełka w naszej szkole zawsze są wyjątkowe i niepowtarzalne. Tak było i w tym roku szkolnym. W zaczarowany, magiczny klimat wprowadził wszystkich obecnych Taniec Śnieżynek w wykonaniu uczennic z klas: 1L, 3L i 3U. Później na scenie pojawiły się dwa zabłąkane Anioły, ale tym razem zamiast do Betlejem trafiły do Krakowa, w którym zostały powitane przez groźnego, wawelskiego smoka. Jednak nawet on uległ magii tego jedynego dnia w roku i przekonany przez niecodziennych gości użyczył swoją grotę Świętej Rodzinie. Tradycja splotła się z legendą. Nad narodzonym na sianku Dzieciątkiem czuwały Anioły, maleńkiemu Jezusowi złożyli pokłon pasterze, strzegący nieopodal swoich owiec i Trzej Królowie przybyli z odległych stron. Po nich pojawił się Pan Twardowski ze słowami ,, do stóp Świętej Panienki niosę dziś słowa podzięki”, krakowskie kwiaciarki, które przystroiły posłanie Bożej Dzieciny kwiatami i mieszkańcy Krakowa, czyli nasze szkolne koło taneczne, ze skocznym krakowiakiem zatańczonym dla Maleństwa leżącego w wawelskiej grocie. Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych kolęd i pastorałek, podkreślających radosny i wyjątkowy czas oczekiwania na cud Bożego Narodzenia.

Opracowała: A.Romańska

 

Facebooktwittergoogle_plus