Jak dawniej biesiadowano

Z początkiem grudnia uczniowie klas 1PPC oraz 3PPA, w ramach innowacji pedagogicznej ” Poprzez wycieczki bliżej świata i ludzi”, wybrali się do Muzeum Narodowego na warsztaty „Zwyczaje świąteczne. Przy polskim stole.” Podczas zajęć wszyscy chętnie słuchali opowieści o dawnych zwyczajach świątecznych, przyprawach (które kiedyś były rarytasami) i dalekich krainach skąd pochodziły. Można było zemleć laskę cynamonu w starym młynku, a także oglądnąć zdjęcia roślin, których używamy dotychczas w kuchni. W gablotach muzeum podziwialiśmy stare formy do wypieku pierników, zastawy stołowe (wśród nich „Prezydencką”) oraz sztućce. Dodatkową atrakcją wycieczki były najlepsze pączki w Krakowie – oczywiście z cukierni Michałek.
Opracowała: K Kluska, I Niechciał

Facebooktwittergoogle_plus