Akademia z okazji odzyskania niepodległości

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie,
Dla darów nieba…
Tęskno mi, Panie…
C.K. Norwid


O czasach niewoli, walce i tęsknocie Polaków za wolną Ojczyzną opowiedzieli uczniowie w akademii przygotowanej z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeplatanym wierszami, piosenkami i tańcem przedstawieniu pokazali piękno naszego kraju oraz przybliżyli rówieśnikom część jego burzliwej historii. Wraz z pojawiającymi się na scenie postaciami przeżywali chwile nadziei, która towarzyszyła Polakom podczas kolejnych powstań oraz chwile zwątpienia i żalu po ich upadku. Słowami Modlitwy o pokój wyrazili wdzięczność za to, że mogą cieszyć się wolnością i prosili, by pokojem mogli cieszyć się wszyscy na świecie.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród laureatom i uczestnikom Powiatowego Konkursu literacko – plastycznego „Śladami historii”.

 

Facebooktwittergoogle_plus