Wycieczka do Warszawy

11 września 2019r. na zaproszenie Pani Urszuli Ruseckiej – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII Kadencji uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie, gdzie spotkaliśmy się z Panią Poseł, zwiedziliśmy budynek i mieliśmy okazję obserwować obrady parlamentu na żywo. Pani Urszula Rusecka opowiedziała nam o codziennej, często trudnej pracy posłów, a następnie w jej towarzystwie udaliśmy się do sejmowej restauracji na smaczny obiad. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich nazywanych „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Pośród drzew, krzewów i kwiatów mieliśmy okazję podziwiać zabytki „ Pałac na Wyspie”, „ Pałac Myślewicki” oraz Amfiteatr. Uśmiech na twarzach dzieci wywołały skaczące wiewiórki, spacerujące pawie i kaczki. Po nocy spędzonej w hostelu na Pradze wybraliśmy się na Warszawską Starówkę. Oglądaliśmy Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta III Wazy. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami, podziwiając kolorowe kamieniczki i Warszawską Syrenkę, która jest godłem stolicy. Następnie udaliśmy się do Wilanowa na warsztaty pt. „ Spotkanie z Królem”. Pałac w Wilanowie to letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego rodziny. W czasie warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć królewskie komnaty, a w nich meble i dzieła sztuki należące do królewskiej rodziny. Podziwialiśmy przepiękne stroje, a nawet mogliśmy je na chwilę założyć i poczuć się jak królowie. Spacerowaliśmy także po pięknych pałacowych ogrodach. Niestety to był już ostatni punkt programu naszej wycieczki i wyruszyliśmy autobusem w drogę powrotna do Wieliczki.

Wycieczka o Warszawy była bardzo udana, zobaczyliśmy wiele interesujących i pięknych miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć, które możecie obejrzeć poniżej.
Bardzo dziękujemy Pani Poseł za zaproszenie nas do Sejmu oraz sfinansowanie kosztów podróży.

Opracowała: M.Ryńska

Facebooktwittergoogle_plus