Bajkolandia 2019

17 maja w auli Kampusu Wielickiego odbyła się IX edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”, którego gospodarzem był Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.
Po uroczystym otwarciu festiwalu przez Panią Bożenę Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby, mogliśmy podziwiać wspaniałe występy młodych aktorów.
Jako pierwsi, w przedstawieniu zatytułowanym „Hipopotam Hektor” zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół. W trakcie występu śledziliśmy losy hipopotama w paski, odrzuconego przez stado, który znajduje oddanych przyjaciół. Przedstawienie zaadaptowały Panie: Magdalena Kozłowska oraz Katarzyna Zielińska. W czasie występu dzieci na scenie wspierały nieocenione Panie: Gabrysia, Asia, Ania i Marcelina.

Następnie na scenie, w spektaklu „Mała mysz, która była księżniczką” wystąpili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna w Krakowie. Inscenizacja mało znanej bajki zebrała gromkie brawa publiczności. Uczniów do występu przygotowały Panie: Marta Trojanowska, Małgorzata Kubik, Kamila Nowakowska i Lidia Hentsz.
W kolejnym pokazie tanecznym zaprezentowały się dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 32 im. Ludwika Jerzego Kerna w Krakowie. Wszyscy widzowie z zachwytem obserwowali grację małych tancerzy. Choreografię opracowała Pani Agata Macała.

Po chwili podziwialiśmy kolejny taneczny występ dzieci z Samorządowego Przedszkola w Gdowie. Widowisko wzbudziło aplauz widowni. Uczniów do występu przygotowała Pani Joanna Maj.
Następnie sceną zawładnęły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 5 w Wieliczce, które przeniosły nas do zaczarowanej wioski krasnoludków. Scenariusz przedstawienia przygotowała Pani Paulina Brożek.
Jako ostatni na scenie, w spektaklu zatytułowanym „Rzepka” wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grodkowicach. Mieliśmy wspaniałą okazję, aby przypomnieć sobie znany wiersz J. Tuwima w ciekawej aranżacji. Inscenizację przygotowała Pani Joanna Marzec.
Następnie Jury w składzie: Pani Jadwiga Duda oraz Pani Maria Nawrot z Klubu Przyjaciół Wieliczki, Pani Bożena Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, Pani Małgorzata Majka – Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce oraz Pani Joanna Hopej ze Szkoły Podstawowej w Grodkowicach udało się na obrady. W tym czasie uczniom w czekoladowym tańcu zaprezentowali się starsi koledzy
z Zespołu Szkół. Ponadto obejrzeć można było zabawne filmy, które powstały na okoliczność różnych szkolnych konkursów

Szacowne Jury doceniło występy aktorów i zdecydowało, co następuje:
– wyróżnione zostały dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 32 im. Ludwika Jerzego Kerna
w Krakowie oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Gdowie,
– III miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce,
– na II miejscu uplasowali się wychowankowie Szkoły Podstawowej w Grodkowicach,
– I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna
w Krakowie,
– Grand Prix Festiwalu przyznano dzieciom z Samorządowego Przedszkola nr 5 w Wieliczce.
Po wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom festiwalu nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Organizator „Bajkolandii” pragnie podziękować głównemu sponsorowi festiwalu – Panu Edwardowi Biernackiemu – Prezesowi Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Anecie Palonek z piekarni „Złoty Kłos” za pieczywo, które umiliło czas oczekiwania pomiędzy występami.
Słowa uznania należą się Pani Iwonie Włodarczyk za przygotowanie zachwycającej dekoracji do przedstawienia oraz Paniom: Izie Winiszewskiej, Annie Jezierskiej, Joannie Szostak, Gabrieli Koszler i Katarzynie Zielińskiej za wsparcie podczas przygotowywania festiwalu.

Do zobaczenia za rok w bajkowej krainie.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus