Kamienie na szaniec

„Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec;
a kiedy trzeba – na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!…”
(J. Słowacki,Testament mój )

Podczas kolejnego wyjazdu do Teatru Współczesnego w Krakowie uczniowie naszej szkoły obejrzeli wyjątkową sztukę – trudną i wzruszającą opowieść o przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Adaptacja powieści „Kamienie na szaniec” przeniosła młodzież w czasy okupacyjnej rzeczywistości i pokazała z jak dramatycznymi wyborami musieli zmagać się trzej przyjaciele – Alek, Rudy i Zośka. Losy bohaterów w połączeniu z dość surową scenografią, pełną napięcia muzyką i sugestywną grą aktorów sprawiły, że ta ,,lekcja historii’’ na długo pozostanie w pamięci uczniów.
A za to, że mogliśmy wziąć w niej udział bardzo dziękujemy Dyrekcji Teatru Współczesnego oraz pani Marcie Baran.

Opracowała: A.Romańska

 

Facebooktwittergoogle_plus