Klub Książkowych Motyli i pluszowi przyjaciele

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie,
My kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy.
/Lenka Chomicz z rodzicami/

Od 2002 roku, 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nie inaczej było też w Klubie Książkowych Motyli, w którym odbyło się misiowe przyjęcie urodzinowe. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania przygód najbardziej znanego i lubianego Misia – Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Było trochę historii, o tym skąd się wziął pluszowy miś. Były zagadki filmowe i muzyczne, zadania nie były proste, ale Książkowe Motyle poradziły sobie z nimi znakomicie.
A jak to na urodzinach bywa nie mogło się obejść bez tortu i tradycyjnego „Sto lat”. Obok tortu znalazł się też ulubiony przysmak wszystkich misiów – pyszny i słodki miód. Przyjęcia urodzinowe to jest to co Książkowe Motylki lubią najbardziej.

Opracowały: K. Biel, A. Piwowarczyk

Facebooktwittergoogle_plus