Gwiezdna przygoda w MOA

14 listopada uczniowie klas 4U, 6L, 6UB zwiedzili Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, jak również wzięli udział w ciekawej lekcji, dzięki której wzbogacili swoją wiedzę o Wszechświecie.
W pierwszej części spotkania uczniowie uczestniczyli w prelekcji zawierającej różnorodne filmy i symulacje komputerowe wyjaśniające ciekawe zjawiska astronomiczne. Kolejnym punktem były zajęcia warsztatowe, w czasie których każdy samodzielnie wykonał rakietę kosmiczną. Na koniec uczniowie zwiedzili Planetarium, gdzie przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki odbyli niezwykłą podróż po nocnym niebie. Ponad to zobaczyli: mgławice, galaktyki, powierzchnię Księżyca oraz planety Układu Słonecznego. Najbardziej efektownym okazało się rozgwieżdżone niebo z niezliczoną ilością gwiazd.
Gwiezdna przygoda w Obserwatorium Astronomicznym dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń. Z pewnością jeszcze tu wrócimy!

Dziękujemy Dyrekcji Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach za okazaną życzliwość uczniom naszej szkoły.

Opracowała:J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus