Pani Melodia i skarby jesieni

Pianino, obój i fagot to instrumenty muzyczne, które towarzyszyły nam podczas kolejnego „Spotkania z Panią Melodią”. Jesienna aura za oknem miała z pewnością wpływ na wybór utworów muzycznych dzisiejszego spotkania oraz strojów, w których pojawili się muzycy. Na scenie zobaczyliśmy prawdziwe grzybki (okazałego muchomora oraz prawdziwka), Panią Misiową i Panią Jesień. Słuchając granych przez muzyków utworów staraliśmy się odgadnąć jakie zwierzątka ukryły się wśród dźwięków melodii. Okazało się, że był to konik i trzmiel. Jak zwykle nauczyliśmy się nowej piosenki i aktywnie uczestniczyliśmy w zaproponowanych przez naszych gości muzycznych zabawach. Był też czas na małą niespodziankę – muzyczny występ uczniów naszej szkoły przygotowany specjalnie dla Pani Melodii i jej orszaku!
Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus