Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają

28 września uczniowie klas 6L i 8L wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Pierwszy etap akcji odbył się na terenie szkoły. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów (pisemnych i ustnych). Egzaminatorami byli w tym dniu młodsi uczniowie, którzy pod nadzorem nauczycieli sprawdzili wiedzę starszych kolegów z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Mnożenia. W dalszej części zabawy, Uczniowie – Eksperci tworząc Patrol Egzaminacyjny udali się do centrum Wieliczki. Ich zadaniem było przepytywanie przypadkowych przechodniów znajomości tabliczki mnożenia. Szkolny patrol egzaminacyjny sprawdzał także wiedzę wielickich sklepikarzy odwiedzając: piekarnię, księgarnię, pizzerię, sklepy spożywcze i odzieżowe. Po powrocie do szkoły Patrol odwiedził również gabinet Pani Dyrektor, która oczywiście bezbłędnie zdała egzamin.

Dzięki przeprowadzonej akcji uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę, jak również przekonali się, że raz solidnie wyuczona tabliczka mnożenia zostaję w naszej pamięci na długi czas. Dziękujemy wszystkim „przypadkowym przechodniom” za wzięcie udziału w akcji, wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Opracowała: J.Bielak, J.Rosół

Facebooktwittergoogle_plus