Zdrowy Ząbek

W dniu 24.05.2018r. dzieci z Klubu Książkowych Motyli odwiedziła pani Dorota Maliszewska – asystentka stomatologa.  Na początku opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne i zdrowe zęby: Jak należy się odżywiać? Jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów? Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty. Następnie wszystkie dzieci wysłuchały opowiadanie „Boję się dentysty” oraz przeszły „kurs” prawidłowego szczotkowania zębów.
I tak….. Książkowe Motyle uzbrojone w stomatologiczną wiedzę przystąpiły do wykonywania trudnych zadań. Najpierw mogły wcielić się w rolę prawdziwego lekarza zębów – borowanie, łatanie, wyrywanie i wprawianie nowych pięknych ząbków było pierwszym wyzwaniem. Kolejne polegało na zdecydowaniu, które z produktów spożywanych na co dzień mogą zębom szkodzić, a które można bezpiecznie zjadać. Ostatnie zadanie sprawdzało czy Motyle potrafią porządnie szczotkować ząbki. Pani Dorotka przygotowała magiczny płyn, którym należało wypłukać zęby, a następnie porządnie je wyszczotkować, tak aby nie został ślad po magicznej miksturze. Wszyscy spisali się na medal.
Na zakończenie każde dziecko dostało od naszego gościa naklejki, pastę oraz szczoteczkę.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałe spotkanie, poświęcony czas, przegonienie lęków i obaw przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz upominki dla Książkowych Motyli.

Warsztaty przygotowały: S.Baran, K.Biel, J.Moskal, A.Piwowarczyk

Facebooktwittergoogle_plus