Dom Jana Matejki

W dniu 11 maja uczniowie klasy 7UB i 2GŻ wybrali się do Krakowa na ul. Floriańską 41 do Domu Jana Matejki-najwybitniejszego polskiego malarza.
Uczniowie zwiedzali kamienicę, w której urodził się, mieszkał z rodziną, tworzył i zmarł Jan Matejko. Uczestniczyli w lekcji muzealnej zmysły artysty – w pracowni malarza – podczas, której poznali akcesoria malarskie-sztalugę, paletę, podobrazie, poznali kolekcję historyczną Matejki, jego pracownie i pokoje prywatne.
Podczas wycieczki uczniowie przekonali się, że sztuka niejedno ma imię, a węch, słuch, dotyk, słuch, smak… – wszystkie zmysły służą nam do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki albo po prostu twórczej zabawy. Na koniec wszyscy stali się artystami i używając własnej wyobraźni i twórczej ekspresji stworzyli niepowtarzalne prace.

Opracowała: I.Niechciał

Facebooktwittergoogle_plus