Gdowskie Betlejem

Tuż po Nowym Roku, korzystając z pięknej pogody klasy 6u, 7ub i 2 Gż wraz z wychowawczyniami i p.Anią wybrały się do Gdowa, by zobaczyć bożonarodzeniową szopkę w Gdowie. Nie była to jednak zwyczajna szopka, którą można zobaczyć w każdym kościele, ale „żywa szopka” zbudowana przy Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej. Uczniowie zobaczyli w niej wiele zwierząt m.in kozy, owieczki, osiołka, króliki, alpaki a nawet egzotyczne ptaki. Niektóre z nich można było pogłaskać. Czy mówiły ludzkim głosem wigilijną noc… ? pewnie tak. Nam natomiast oprócz zwierzęcych odgłosów towarzyszyła kolęda. Wycieczkę do Gdowa zakończyliśmy w pobliskiej cukierni, w której każdy uczeń samodzielnie zakupił wybraną przez siebie drożdżówkę.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: J.Koszler, R.Zawora,K.Kluska

Facebooktwittergoogle_plus