W Miejskiej Bibliotece w Wieliczce

Nawet deszcz nie przeszkodził klasom 7UB i 2GŻ by z radością udać się na zaplanowane zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce. W drodze do Biblioteki uczniowie zapalili znicze przy grobie Brata Alojzego – naszego patrona szkoły oraz weszli na chwilę do klasztornego kościoła.
W bibliotece, w sali na poddaszu czekała na nas pani Paulina. Klasy szybko podzieliły się na dwa zespoły, które sprawnie zabrały się za tworzenie własnych bohaterów – bo właśnie taki był cel zorganizowanych warsztatów. Pomysłów nie brakowało. Według planu przygotowanego przez Panią z biblioteki powstawały dwie postacie: dziewczynka Dora (posiadająca czarodziejską moc) oraz pustynny zwierzak Fumipamako (domator, smakosz cebuli i żurku). Uczniowie musieli określić ich szczegółowe cechy charakteru i wygląd. Kolejnym etapem zajęć było przedstawienie na rysunku bohatera stworzonego przez grupę. Wszyscy pracowali bardzo sumiennie, wykorzystując swoje możliwości i umiejętności. Ostatni etap pracy to prezentacja i omówienie wykonanego portretu przedstawiającego wymyśloną postać.
Zmęczeni intensywną pracą wszyscy chętnie wrócili do szkoły, gdzie czekał na nich obiad i samodzielnie ugotowana zupa pomidorowa.

Opracowała: K. Kluska, R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus