Cukierkowe wariacje

17 października, uczniowie klas: 5L, 5UB i 6U zwiedzili najmniejszą w Polsce Fabrykę Cukierków CiuCiu. Znajduje się ona w Krakowie na ul. Grodzkiej. Najpierw uczniowie wzięli udział w pokazie ręcznego wyrobu cukierków. Wytwarza się je według starych receptur z dawnych małych manufaktur. Cukierki produkuje się z dodatkiem naturalnych barwników. W trakcie pokazu pracownicy objaśniali uczniom kolejne czynności wyrobu cukierków. Najbardziej interesujący okazał się moment, gdy z żółtego, ciepłego karmelu, poprzez jego napowietrzanie, uzyskiwano biały kolor. Prawdziwe czary! Na naszych oczach z karmelu robiono małe cukiereczki o przekroju dyni, które jeszcze cieplutkie od razu degustowaliśmy. Po pokazie każde dziecko otrzymało paczuszkę kolorowych słodyczy. Po tak słodkim, pachnącym poranku, udaliśmy się na spacer po krakowskim Rynku. Później zaś, na krakowskich plantach, podziwialiśmy uroki złotej, polskiej jesieni. To był magiczny, słodki dzień, pełen zapachu karmelu i jesieni.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus